
Під час "Місяця культурної дипломатії" у період із 10 лютого по 10 березня 2021 року
Український інститут спільно із МЗС та ГО "Вікімедіа Україна" закликали користувачів онлайн-енциклопедії додавати та вдосконалювати статті про українську культуру. Про це повідомляє
Суспільне з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ.
Загалом у цей період у рамках кампанії #UkraineEverywhere вдалося створити 812 та вдосконалити понад 1200 статей українською та іншими мовами світу.
“Завдяки цьому проєкту у Wikipedia з’явилися сотні нових статей різними мовами про Україну, її культуру, досягнення і потенціал. Люди в усьому світі зможуть дізнатися щось нове про нашу країну. Переконаний, що це спонукатиме багатьох з них згодом відвідати Україну, навчатися у ній чи інвестувати у неї. Ми обов’язково розвиватимемо успіх цього проєкту і надалі”, — зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Зокрема, у Wikipedia з’явилися статті "Розстріляне відродження" китайською та "Борщ" індійською мовою малаялям. Окрім того, ресурс збагатився статтями про бренд України ("Ukraine NOW"), відомі українські кінострічки останніх років ("Атлантида", "Донбас"), а також українських культурних діячів.
"Для Українського інституту важливо, щоб культура ставала об’єднавчою силою і допомагала будувати зв’язки України зі світом. У цьому проєкті нам вчергове вдалося це зробити. До Місяця культурної дипломатії України долучилися учасники з десятків країн світу, серед яких — досвідчені дописувачі Wikipedia, котрі цікавляться Україною, закордонні українці, студенти, викладачі університетів", — зауважив генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.
Над створенням та редагуванням статей працювали 172 користувачі і користувачки онлайн-енциклопедії. Загалом кампанія #UkraineEverywhere охопила 44 мови. Лідерами за кількістю доданих та доопрацьованих статей стали португальська, англійська, французька мови. Також користувачі відредагували та створили статті східними мовами, зокрема, арабською, китайською, перською та японською.