• 09:22 – ООС: на Донбасі друга поспіль доба минула без втрат
  • 09:20 – Канадські медики підтвердили зв'язок вакцини AstraZeneca з тромбозом
  • 09:17 – Рада ухвалила пільгове розмитнення "євроблях"

Збірна України вириває нічию у Франції в першому матчі відбору на ЧС-2022

В рамках першого туру групового етапу відбору на Чемпіонат світу збірна України сенсаційно відстояла нічию в матчі із зірковими французами, повідомляє "Замкова гора".

У нинішньому відбірковому циклі суперниками нашої команди по групі D стали: Боснія і Герцеговина, Фінляндія, Казахстан, а також чинні чемпіони світу збірна Франції. Уже в першому матчі підопічні Андрія Шевченка прибули на "Стад де Франс". Українці підходили до гри в статусі явного андердога.

Вже з перших хвилин господарі притиснули українців і почали створювати один небезпечний момент за іншим. На цей матч головний тренер збірної України Андрій Шевченко запропонував своєму візаві Дідьє Дешаму досить незвичайну побудову своїх підопічних у формації з 5 захисників. Завдяки цьому перші 10 хвилин вдавалося стримувати Мбаппе, Грізмана та компанію. Через деякий час з'явилися перші труднощі.

Французи впевнено почували себе на чужій половині поля і за рахунок низької побудови українців контролювали хід гри. З кожною хвилиною натиск посилювався, що не могло залишитися безкарним. На 19 хвилині ми побачили перше взяття воріт. Гол - індивідуальна заслуга Антуана Грізмана. Нападник «Барселони» побачив можливість для удару змістився ближче до центру і майстерно «поклав» м'яч у дальній кут воріт Георгія Бущана.

Після продуктивної розмови в перерві гравці збірної України почали діяти на полі куди більш активно. Футболісти стали активніше йти в пресинг і нав'язувати боротьбу на кожній ділянці поля. Багато в чому, саме це і зумовило результат гри, адже вже на 57 хвилині українці зуміли відповісти своїм голом. Караваєв пройшов з м'ячем по флангу і прострілив уздовж воріт на Сидорчука. Той пробив на силу і явно не в площину воріт, але завдяки рикошету від центрального захисника Кімпембе футбольний снаряд перетнув лінію воріт (1: 1).

У кінцівці матчу французи почали грати дуже агресивно у відборах. Статистика по фолам на 73 хвилину - 14:0 в пасиві господарів. Розуміючи важливість зустрічі, українці повернулися до манери гри, яку демонстрували у першій половині зустрічі. Діяли компактно і прагматично поблизу своїх воріт, що дозволило згодом зберегти стратегічно важливе 1 очко зі "Стад де Франс".