Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизація
 
 
  • 14:54 – У Житомирі всі учні ще шести шкіл вийдуть на навчання, а невакцинованих працівників будуть відсторонювати 
  • 14:39 – У міському громадському транспорті вводяться додаткові заходи безпеки на час дії «червоної» зони 
  • 16:14 – СБУ викрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці: втрати держбюджету – понад 10 млн грн 
  • 10:17 – Аномальна спека та повені - це нова норма: учений зробив заяву про зміну клімату 
  • 10:15 – Ще один військовий корабель США вирушив у Чорне море 

Катастрофа українського лайнера в Ірані. Усі деталі на цей момент

Минулої ночі український лайнер, що летів з Тегерана до Києва, розбився. Після зльоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейнілайнер лайнер впав неподалік аеропорту.

За офіційними даними, серед 176 загиблих у авіакатастрофі 11 були громадянами України, 147 - Ірану, решта - громадяни інших країн. Ніхто з людей, які знаходилися на борту, не вижив. За іншими даними, у 63 пасажирів були канадські паспорти, але все одно більшість з пасажирів іранського походження.

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» ухвалила рішення щодо призупинення виконання рейсів до Тегерана на невизначений термін.

За дорученням президента Володимира Зеленського при Раді нацбезпеки і оборони України створено оперативний штаб у зв’язку з авіакатастрофою. До складу оперативного штабу, як вказано, увійшли прем'єр-міністр України, міністри закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, а також голови Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Керує штабом секретар РНБО Олексій Данилов. В аеропорту міста Тегеран перебуває посол України та консул України.



Український уряд заборонив польоти до Ірану. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що такі заходи триватимуть до з'ясування причини катастрофи літака МАУ, що розбився поблизу Тегерану. «Як тільки будуть з'ясовані причини, рішення буде переглянуто», - запевнив він. Гончарук також підкреслив, що в Ірані комісія почала розслідування авіакатастрофи і додав, що Україна домовляється з Іраном про спільне розслідування катастрофи.

Що сталося


Літак МАУ Boeing 737 рейсу PS752, що летів з Тегерана до Києва, розбився сьогодні неподалік аеропорту. Рятувальники не одразу змогли зайти на місце трагедії, оскільки уламки літака були охоплені вогнем.

Речник міжнародного аеропорту Імама Хомейні Алі Кашані заявив, що літак розбився поблизу Паранд, приблизно в 60 кілометрах на південний захід від Тегерана.

На місці катастрофи виявлено обидва чорних ящики (мовний та той, що реєструє параметри польоту), їх передали місцевим правоохоронцям. Про виявлення бортових самописців журналістам повідомив прокурор Тегерана.

Втім, Іран не буде передавати чорний ящик розбитого українського авіалайнера компанії «Боїнг». Про це заявив глава тегеранської організації цивільної авіації Алі Абідзаде. Він також заявив, що не ясно, в яку країну Іран надішле скриньку, щоб її дані могли бути проаналізовані. 

У повідомленні прес-В МЗС України підтвердили, що всі пасажири літака загинули. Списки пасажирів уточнюються.

«Для отримання інформації про осіб, що знаходились на борту рейсу № 752, просимо звертатися в авіакомпанію за телефонами 0 800 601 527 (для дзвінків з України) та +380 44 581 50 19 (для дзвінків із-за кордону)», - також йдеться в повідомленні МАУ.  Списки пасажирів будуть розміщені на веб-сайті авіакомпанії після остаточного підтвердження їхнього перебування на борту повітряного судна.служби Ради нацбезпеки йдеться, що на борту було 11 громадян України - двоє з них пасажири і дев’ятеро - члени екіпажу. За даними компанії МАУ, на цей рейс придбали квитки 168 осіб. Зараз з’ясовується, хто з пасажирів не потрапив на борт.

ЗМІ опублікували попередній список загиблих громадян України, які летіли на літаку «Боїнг», що розбився:

  • Сергій Хоменко
  • Катерина Статник
  • Марина Микитюк
  • Валерія Овчарук
  • Володимир Гапоненко
  • Юлія Сологуб
  • Ольга Кобюк
  • Олена Малахова
  • Олексій Наумкін
  • Ігор Матков
  • Денис Лихно





















За даними РНБО, двоє пасажирів придбали квитки, але не сіли на літак , який зазнав авіакатастрофи в Тегерані. «Ми мали списки всіх 169 громадян, які були зареєстровані на цей рейс...Звертаю вашу увагу, що на цей рейс сіло 167 громадян, два громадянина не сіло на рейс, який відправлявся з Тегерана», — сказав секретар РНБО України Олексій Данилов. Імена цих людей він не назвав, але уточнив, що вони не є громадянами України.

Можливі причини катастрофи


У перші кілька годин після катастрофи деякі видання припустили, що український літак могли випадково збити. Зокрема, катастрофа сталася через кілька годин після нападу Ірану на американські бази.

Глава Центру зв'язку та інформації Міністерства автомобільних доріг і міського розвитку Ірану Касим Біхі заявив, що причиною катастрофи українського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Він також спростував інформацію про те, що літак могли збити ракетою. «Якщо б катастрофа була викликана ракетою, літак вибухнув би в небі», - підкреслив він.

Посольство України в Ірані також спочатку виключало версію теракту. Водночас згодом наші дипломати вже такої можливості не виключили. Принаймні, із сайту нашого МЗС зникло повідомлення про те, що відомство виключає таку можливість.

«Поки що жодної версії не озвучено… І тільки після рішення спеціально створеної комісії буде озвучена причина падіння літака. Навіть попередньої причини немає… Версій також немає», - сказав під час брифінгу начальник відділу менеджменту з кризових ситуацій департаменту консульської служби МЗС України Максим Коваленко.

Журналіст Юрій Бутусов висловив свою точку зору щодо катастрофи: «Судячи з відео падіння, літак загорівся на малій висоті, пожежа почалася в двигуні відразу після зльоту, на жаль, ситуація стала не керованою. Це не може бути помилкою екіпажу. Малоймовірно, щоб це могло бути ураження ракетою, характер катастрофи був би іншим. І свідчення пуску і політ ракети були б помітні на радарах. Це не схоже на вибух бомби на борту. Версія технічну несправність буде основною. Набір версій події стандартний: потрапляння зграї птахів; пошкодження двигуна або паливної системи в аеропорту; помилка в експлуатації і не усунена несправність; технічний брак при виробництві літака. Оскільки падіння відбулося на очах у свідків і служби контролю аеропорту, ця трагедія навряд чи лишиться загадкою».

Що відомо про літак


Лайнеру Boeing 737-800 «Міжнародних авіаліній України», що зазнав катастрофи, було лише три з половиною роки. «Главком» з профільних авіаресурсів повідомив, що літак із серійним номером 38124 було вироблено 3,6 роки тому у Renton (RNT) США. І він був взятий в лізинг у американської компанії Varangian Leasing LLC із заводу.

Літак Boeing 737-800 NG в останні дні здійснював вильоти в міста по всьому світу. Так, 4 січня цей літак здійснив рейс з Тегерана до Києва і цього ж дня вилетів до Парижа. З 5-го по 7 січня Boeing 737 здійснював рейси з Києва до Мілана, Тегерана, Лондона, Єревана. Востаннє до Тегерана цей літак вилетів з Києва 7 січня о 8:12, зворотній рейс закінчився катастрофою.



Літак здійснював рейс Тегеран-Київ та зник з радарів на шостій хвилині після злету.  Літак піднімався на висоту 8000 футів (3632 м) із аеропорта Тегерану на північний захід, коли сигнали транспондера літака припинилися.



У «Міжнародних авіалініях України» повідомили, що останнє планове технічне обслуговування літак пройшов 6 січня, два дні тому.

Тим часом керівництво американського авіабудівного концерну Boeing вивчає інформацію про авіакатастрофу в Ірані українського літака його виробництва.
рейтинг: 
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
Залишити коментар

Зробіть Ваш вибір
Чи будете ви вакцинуватися від Covid-19?
Новини України і світу
Рекомендуємо
  • Погода
  • Пошук роботи
  • Партнери
Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Опитування
Блоги
Ми в соцмережах