Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизація
 
 
 • 14:54 – У Житомирі всі учні ще шести шкіл вийдуть на навчання, а невакцинованих працівників будуть відсторонювати 
 • 14:39 – У міському громадському транспорті вводяться додаткові заходи безпеки на час дії «червоної» зони 
 • 16:14 – СБУ викрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці: втрати держбюджету – понад 10 млн грн 
 • 10:17 – Аномальна спека та повені - це нова норма: учений зробив заяву про зміну клімату 
 • 10:15 – Ще один військовий корабель США вирушив у Чорне море 

Ринок нерухомості України в період карантину

Українські реалії бізнесу далекі від комфортних та сприятливих: кожні 4-5 років починаючи з 2008 країну «накриває» чергова криза.

Тому, навіть глобальна пандемія, незважаючи на свої масштаби та незвичність реакції, як державних органів, так і пересічного громадянина, не стала для забудовників та власників нерухомістю критичним фактором. На жаль, ринок нерухомості має велику кількість інших «хронічних» проблем: корумпованість органів влади, недолуге законодавство та слабкий інвестиційний фон.

Сьогодні можна впевнено сказати, що карантин дійсно вплинув на компанії в галузі.

Зокрема, вони були змушені переглянути свої плани розвитку - з таким твердженням погодилися 44,8% респондентів, ще 31% погодилися з тезою повністю.

Водночас з цим, половина компаній, в результаті карантину, виявила для себе можливості для оптимізації бізнес-процесів та технологій будівництва. Багато девелоперів в якості огороджувальних конструкцій для комерційних будівель обрали вентильовані фасади, які дозволили зробити об’єкт привабливим та енергоефективним. Також все частіше використовують комбінацію сендвіч-панелі та облицювання вентильованих фасадів.

Міжнародні дослідження ринків також вказують на те, що зміни у сфері будінвництва, які тільки формувалися та були поступовими, під час пандемії, пришвидшились та проявились більш чітко.

Це й діджиталізація процесів від будівництва до управління, це зміни у функціоналі проєктів, це переосмислення архітектури та її ролі у містобудуванні, урбаністичні зміни та пошук оптимальних форматів житла та його доступності. Для України міжнародний досвід та тенденції також актуальні і більшість забудовників та власників комерційних об’єктів достатньо оперативно відреагували на кризу та перелаштувалися на нову реальність.

Не викликає розбіжностей і думка, що пандемія COVID-19 буде мати довгострокові негативні наслідки як для всієї економіки України, так і для ринку нерухомості зокрема.

Наприклад, з тезою, що онлайн-продажі квартир без візиту на об’єкт та / або до відділу продажів стануть більш поширеними на ринку в найближчому майбутньому, повністю погоджуються тільки 11,6% експертів ринку. Що говорить нам про цілком очевидний зв’язок між можливістю заключення угоди та фізичним відвідуванням житлового комплексу. З іншого боку (особливо якщо враховувати, що 23% респондентів все-таки скоріше згодні з цим твердженням) такий розвиток подій все-таки можливий, але має ряд «але» і питань до обговорення.

Гнучкіше в нинішніх умовах компанії готові ставитися до цін. 21,5%, компаній скоріше згодні, ніж ні, а 14,3% згодні повністю, що в разі погіршення економічної ситуації їх компанія розглядатиме можливість зниження цін продажу квартир в їх об’єктах.


рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Залишити коментар

Зробіть Ваш вибір
Чи будете ви вакцинуватися від Covid-19?
Новини України і світу
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери
Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Опитування
Блоги
Ми в соцмережах