Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизація
 
 
 • 14:54 – У Житомирі всі учні ще шести шкіл вийдуть на навчання, а невакцинованих працівників будуть відсторонювати 
 • 14:39 – У міському громадському транспорті вводяться додаткові заходи безпеки на час дії «червоної» зони 
 • 16:14 – СБУ викрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці: втрати держбюджету – понад 10 млн грн 
 • 10:17 – Аномальна спека та повені - це нова норма: учений зробив заяву про зміну клімату 
 • 10:15 – Ще один військовий корабель США вирушив у Чорне море 

Астрономи виявили прабатьків надмасивних чорних дір

Міжнародна група астрономів передбачила існування нового класу наднових, що виникають під час вибуху надмасивної зірки і призводять до появи величезної чорної діри.

Вивчення освіти надмасивних чорних дір - важлива тема сучасної астрофізики. Провідна теорія припускає, що насіння надмасивних чорних дір утворилися після смерті перших масивних зірок в ранньому Всесвіті. Потім вони продовжували накопичувати навколишній газ і, нарешті, перетворилися в надмасивні чорні діри.

Однак ця теорія оскаржена. Справа в тому, що маса самих масивних зірок, які спостерігаються в локальній всесвіту, становить 100-200 сонячних мас. Вони не змогли б підтримувати високий рівень акреції речовини.

У новій статті, опублікованій в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, дослідники розкрили можливе існування класу наднових. Їх прабатьками стали зірки з масою десятків тисяч Сонць. Вони існували в ранньому Всесвіті в невеликій кількості. Моделювання цих об'єктів показало, що в ході майбутньої місії космічного телескопа імені Джеймса Вебба у вчених є шанс спостерігати подібну наднову, що в цьому випадку підтвердить теорію про механізм появи надмасивних чорних дір.
Нагадаємо, надмасивна чорна діра - це чорна діра з масою 105-1011 мас Сонця.

Надмасивні чорні діри виявлені в центрі багатьох галактик, включаючи Чумацький Шлях. Парадоксально, але середня щільність надмасивної чорної діри (обчислюється шляхом ділення маси чорної діри на її обсяг Шварцшильда) може бути дуже мала (навіть менше щільності повітря в нижніх шарах атмосфери Землі). Це пояснюється тим, що радіус Шварцшильда прямо пропорційний масі, а щільність - обернено пропорційна обсягу.

Тепер ученим належить з'ясувати, як саме утворилися чорні діри. Для цього дослідники мають намір провести "перепис" тих галактик, що пережили злиття.

Насправді таке явище, як злиття галактик у видимому Всесвіті явище доволі часте. Ба більше, майже четверта частина видимих галактик вже пережили подібні події.
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Залишити коментар

Зробіть Ваш вибір
Чи будете ви вакцинуватися від Covid-19?
Новини України і світу
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери
Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Опитування
Блоги
Ми в соцмережах