
Президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Ангела Меркель підписали Вашингтонську декларацію. Вона встановлює стратегічні пріоритети для взаємодії країн, про це повідомляє пресслужба
Білого дому, передає
Замкова гора.
Зазначається, що сторони підтверджують свою прихильність тісному двосторонньому співробітництву щодо "сприяння миру, безпеці та процвітанню у всьому світі".
Підкреслюється, що взаємодія будуватиметься на принципах демократії, верховенства права, прозорості, ефективного врядування, підтримці громадянського суспільства і незалежності ЗМІ.
"По всій земній кулі всі країни повинні мати свободу для визначення власного політичного майбутнього, вільного від втручання ззовні, примусу чи панування з боку зовнішніх сил", - йдеться в документі.
Крім того, Вашингтон і Берлін протистоятимуть спробам розподілу світу на зони впливу, територіальної анексії, транснаціональних репресій, використання енергопостачання в якості зброї.
"Ми підкреслюємо необхідність розвитку наших альянсів та партнерських відносин для відповіді на майбутні виклики, у тому числі кіберзагрози, енергетичну безпеку, дезінформацію, корупцію, відступ від демократії та втручання у наші вибори", — зазначається в декларації.