Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизація
 
 
 • 14:54 – У Житомирі всі учні ще шести шкіл вийдуть на навчання, а невакцинованих працівників будуть відсторонювати 
 • 14:39 – У міському громадському транспорті вводяться додаткові заходи безпеки на час дії «червоної» зони 
 • 16:14 – СБУ викрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці: втрати держбюджету – понад 10 млн грн 
 • 10:17 – Аномальна спека та повені - це нова норма: учений зробив заяву про зміну клімату 
 • 10:15 – Ще один військовий корабель США вирушив у Чорне море 

Як проходить процедура отримання спадщини?

Кожен із нас на якомусь із етапів свого життя переживає втрату своїх родичів. На жаль, це природний процес, зупинити який ми не можемо. Коли помирає хтось із близьких та залишає після себе майно, родичі зстикаються з питанням отримання спадку. На сьогоднішній день є 2 варіанти його отримання. Перший – за заповітом, і про цей варіант ми розповімо у статті більш детально. Другий варіант – на основі законного права на майно родича, який помер. Якщо ви хочете отримати майно у спадок, вам потрібно у першу чергу звернутися за послугами нотаріуса. Так, приватний нотаріус у Дрогобичі Ольга Радзієвська може надати детальну консультацію щодо оформлення документів для отримання спадку. Ми ж звернемо Вашу увагу на основні нюанси при отриманні спадщини, а саме:


 • хто і коли може отримати спадок;
 • основні документи;
 • написання заяви у нотаріуса.


Хто і коли може отримати спадщину?


Нагадаємо, що ми будемо детально розглядати процедуру вступу у спадщину за заповітом. Чи регулюється ця процедура на законодавчому рівні? Так, звичайно регулюється. Яким нормативним актом? Цивільним кодексом України. Проте сама процедура викликає ряд запитань, на які ми дамо відповіді.


Впродовж якого терміну особа може отримати свій спадок? Впродовж 6-ти місяців, починаючи із дня, коли помер спадкодавець. Це потрібно чітко розуміти, адже часто люди думають, що мають звернутися до нотаріуса лише через півроку після смерті родича – це неправильно. Особа також може написати у нотаріуса заяву про відмову від спадщини до 6 місяців, якщо не має наміру отримувати майно, яке залишила їй померла особа.


Як же отримати своє майно? Впродовж 6-ти місяців після того, як помер спадкодавець, Вам потрібно буде звернутися до державного або приватного нотаріуса та написати у нього заяву про прийняття спадщини. Це стандартна процедура. Чи є якісь випадки, коли не потрібно писати цю заяву? Так, є. Заяву не потрібно писати тим особам, які постійно жили разом із спадкодавцем і можуть це підтвердити. У разі, якщо проживання окремо, потрібні будуть послуги нотаріуса із написання заяви та оформлення спадщини.


Які документи потрібні будуть, щоб отримати своє майно? Якщо Ви будете звертатися до державного або приватного нотаріуса, які мають однакові права, з собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код, заповіт, оригінал свідоцтва про смерть, а також документи, які підтверджують Ваші родинні зв’язки з померлою особою (свідоцтво про народження, про шлюб та ін.), довідка з БТІ на нерухоме майно, яке передається у спадок. Ви також можете отримати безкоштовну консультацію нотаріуса Ольги Радзієвської онлайн, якщо захочете уточнити нюанси, пов’язані з процедурою отримання спадку.

рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Залишити коментар

Зробіть Ваш вибір
Чи будете ви вакцинуватися від Covid-19?
Новини України і світу
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери
Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Опитування
Блоги
Ми в соцмережах