Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизація
 
 
 • 14:54 – У Житомирі всі учні ще шести шкіл вийдуть на навчання, а невакцинованих працівників будуть відсторонювати 
 • 14:39 – У міському громадському транспорті вводяться додаткові заходи безпеки на час дії «червоної» зони 
 • 16:14 – СБУ викрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці: втрати держбюджету – понад 10 млн грн 
 • 10:17 – Аномальна спека та повені - це нова норма: учений зробив заяву про зміну клімату 
 • 10:15 – Ще один військовий корабель США вирушив у Чорне море 

Законопроект про реабілітацію людей з інвалідністю потребує доопрацювання на 90%, - фахівці

Законопроект про реабілітацію людей з інвалідністю потребує доопрацювання на 90%, - фахівціЧастина робочої групи з реабілітації при комітеті Верховної Ради України виступає за доопрацювання законопроекту № 4458 «Про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні», який був зареєстрований 15 квітня 2016 року.

За словами Наталії Зарецької, в.о. заступника директора Департаменту соціального захисту інвалідів – начальника відділу політики соціального захисту інвалідів Мінсоцполітики України, внесений законопроект потребує доопрацювання на 90% і тільки тоді його можна буде назвати прогресивним.

«Зареєстрований законопроект позиціонується як реформістський, якому немає аналогів і який пропонує створення нової системи реабілітації, однак насправді це не так. Ми не готові підписатися під його редакцією, бо вважаємо, що нову систему реабілітації в Україні треба створювати, а не реформувати. Ми подаємо нашу версію закону юристам профільного комітету ВР, щоб вони або адаптували вже зареєстрований законопроект з урахуванням наших рекомендацій, або подали наш законопроект як альтернативний», – пояснила вона під час прес-конференції “Законопроект про реабілітацію № 4458: спроба імітації реформ”, яка відбулася 28 квітня в «ЛігаБізнесІнформ».

Чиновниця зазначила, що законопроект №4458 – це майже нова копія старого закону, оскільки в ньому лише 5 статей нових, а 45 – із чинного закону від 1 січня 2006 року. До того ж, як вважають члени робочої групи, у ньому не враховані рекомендації місії ВООЗ, яка провела оцінку української системи реабілітації у грудні 2015 року. Назва законопроекту «про попередження» обмежує його правове поле, оскільки йдеться про реабілітацію саме людей з інвалідністю і не згадується про тих, які за певних причини не можуть отримати посвідку про це у МСЕК. «Сама назва законопроекту вже вказує про орієнтованість на людей із незворотною травмою. Однак попередження інвалідності – це лише одна з цілей реабілітаційного процесу. І це не фахово виносити лише одну з цілей в назву закону», – наголошує Наталія Зарецька.

Академічний директор Школи реабілітаційної медицини Українського католицького університету, лікар-невролог Володимир Голик зауважив, що зареєстрований законопроект орієнтується на санаторно-курортне лікування, а не на створення сучасної моделі мультидисциплінарної команди фахівців. Як він наголосив, ініціативна група, яка пропонує альтернативний законопроект, не збирається знищувати санаторно-корортну систему на законодавчому рівні. За його словами, у країнах Балтії діє дві системи – сучасна мультидисциплінарна модель і радянська санаторно-курортна. Перша фінансується з держбюджету, а друга – не підлягає державному страхуванню, але за нею можна користуватися за власний кошт.

Наразі це радянський варіант, який не враховує західного досвіду, вважає засновниця Школи реабілітаційної медицини УКУ Уляна Супрун.

За внесення нового законопроекту виступає також Оксана Сивак, радник міністра охорони здоров’я, волонтер, член робочої групи з реабілітації при Комітеті ВРУ з питань охорони здоров’я: «Практично рік ми боролися за внесення до закону нових спеціальностей – фізичний терапевт, ерготерапевт, лікар реабілітаційної медицини. Зміни треба внести. Не можна реформувати так звану стару систему, бо часто таке реформування – це тільки переписування старих законів чи інструкцій замість створення нового. Ми чекаємо нового закону і доопрацювань».

Нагадаємо, в Україні в комітеті Верховної Ради з охорони здоров’я вже більше року працюють над створенням законопроекту про реабілітаційну систему в Україні. 15 квітня 2016 року нардеп Ірина Сисоєнко внесла на розгляд парламенту законопроект № 4458 «Про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні», зі змістом якого не погоджується частина робочої команди і називає його імітацією реформ.

За час роботи члени робочих груп, які напрацьовують нормативно-правові зміни, розділилися на дві команди, пояснює Наталія Зарецька. Одна вважає, що в Україні немає ефективної системи реабілітації і виступає за поступовий перехід від санаторно-курортної системи реабілітації до впровадження нової прозахідної моделі мультидисциплінарної команди. Інша вважає, що існуюча санаторно-курортна система реабілітації є ефективною і її можна лише удосконалити. Частина робочої групи, яка виступає за доопрацювання зареєстрованого законопроекту, напрацювала два альтернативні законопроекти, обговорення яких відбудеться 11 травня під час круглого столу.

рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
Залишити коментар

Зробіть Ваш вибір
Чи будете ви вакцинуватися від Covid-19?
Новини України і світу
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери
Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Опитування
Блоги
Ми в соцмережах