Сьогодні, 28 березня, о 20.30 на одну годину потрібно вимкнути необов’язкові джерела освітлення та побутові електроприлади. «Послання акції полягає в тому, що ніхто не має права залишитись бездіяльним і очікувати на рішення інших. Кожна людина може і має зробити свій внесок для порятунку планети, починаючи з найменшого — не витрачати марно електроенергію, воду, газ, купувати енергозберігаючі прилади для дому та офісу тощо», — йдеться у спеціальному зверненні Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з питань екології.
Як пояснено у зверненні, суть акції полягає також в тому, щоб привернути увагу світової спільноти до проблеми змін клімату, що мають трагічні наслідки для сотень мільйонів людей.
В Екологічному бюро наголошують, що в контексті християнської віри «Година Землі» — це не просто спроба заощадити за 60 хвилин побільше електроенергії, але це насамперед можливість засвідчити свою релігійну ідентичність, долучившись до всесвітніх зусиль, направлених на захист створіння, що «стогне і страждає у тяжких муках» (Рим 8, 22).
У контексті Великого посту, як йдеться у зверненні, «Година Землі» — це вагомий шанс, щоб «зробити генеральну ревізію свого способу думання та поведінки, переосмислити пріоритет цінностей нашого життя;... нагода не просто вимкнути світло чи електроприлад, але рівночасно увімкнути свою людську та християнську самосвідомість і відповідно знову знайти час для Бога, час для своїх найближчих ближніх в колі сім’ї, а рівночасно також — час для збереження природи».
«Година Землі», як повідомляє департамент інформації УГКЦ, була започаткована в Сіднеї (Австралія) 2007 року, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала всесвітньою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Багато всесвітньо відомих пам’яток, наприклад Золоті ворота в Сан-Франциско та Колізей в Римі, на годину стали темними, як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.
За попередніми підрахунками, у цьогорічній акції візьме участь приблизно мільярд людей.
«Не будьмо байдужі, а, по можливості, залучімо до акції друзів і сусідів, розкажімо про неї своїм колегам та знайомим. Одна година в нашому житті може стати початком змін для кращого майбутнього планети!» — закликав у зверненні д-р Володимир Шеремета, керівник Екологічного бюро УГКЦ.