Зміщення життєвих пріоритетів у сторону матеріального аспекту, що поступово, але досить впевнено, поширюється у нашому суспільстві, закономірно починає приносити свої негативні плоди. Прикро визнавати, але для значної частини сучасної молоді духовність, моральність – речі досить умовні. І у багатьох випадках навіть не їх вина у цьому.
У міліцейському лексиконі є поняття злочинів у сфері суспільної моралі. Як правило, в оперативних зведеннях фіксуються уже результати, а не причини втрати ціннісних орієнтирів. Але й вони сигналізують, що проблема актуальна. Лише упродовж цього року на Житомирщині працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС у цій сфері виявили та задокументували 46 злочинів, за якими порушенні цілком реальні кримінальні справи, та ще 128 адміністративних правопорушеннь. Останні, до речі, всі за ст.181-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто за заняття проституцією.
Такі дані оприлюднив сьогодні на прес-конференції начальник ВБЗПТЛ УМВС України в Житомирській області Михайло Сорока. Він розповів, що під час відпрацювань місць розповсюдження відеопродукції було проведено 21 оперативну закупівлю продукції та послуг, які заборонені для обігу. За їх результатами виявлено 38 злочинів, у т.ч. 1 - за ст. 300 (розповсюдження продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості) Кримінального кодексу України, 17 - за ст. 301 (ввезення, розповсюдження, збут порнографічної продукції) КкУ, 8 - за ст. 302 (звідництво, утримання місць розпусти) КкУ, 12 – за ст. 303 (сутенерство, втягнення в заняття проституцією) КкУ.
На початку червня було затримано 19-річну жительку обласного центру, яка на території міста займалася звідництвом, сутенерством та втягненням неповнолітніх в зайняття проституцією. Відносно дівчини було порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 302 та ч.3 ст. 303 КкУ. У ході проведення перевірки було встановлено, що затримана упродовж 2009-2010 років на території м. Житомира за грошову винагороду зводила клієнтів з повіями, які перебували у неї на зв’язку, всього близько 20 дівчат. На даний час справа направлена до суду.
Вилучено з незаконного обігу порнографічної продукції на суму майже 8 тис. грн., контрафактної продукції на суму понад 40 тисяч грн. та комп’ютерну техніку, за допомогою якої проводилось тиражування порнографічної продукції. Водночас, зазначив Михайло Сергійович, у сфері торгівлі людьми виявлено та задокументовано 6 злочинів, порушено 2 кримінальні справи за ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КкУ, встановлено 22 потерпілих. Виявлено організовану злочинну групу у складі 3 осіб, які вчиняли злочини у сфері міжнародного трафіку. За сприяння Міжнародної організації з міграції та представників МВС України за кордоном до України знешкоджено 3 канали вивезення «живого товару» до Республіки Польща, Чехії та Російської Федерації для подальшого залучення до трудової експлуатації та жебрацтва. До суду направлено 2 кримінальні справи, одна із них відносно учасників організованої злочинної групи, які упродовж 2005-2007 років за попередньою змовою систематично вчиняли незаконні угоди відносно жителів Житомирської області. Учасники групи за гроші передавали потерпілих для подальшої трудової експлуатації на одному зі столярних підприємств у с. Замахи, району Млада-Болеслав, Республіки Чехія. З метою попередження шахрайських дій при працевлаштуванні за кордоном працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, перевірили окремі суб’єкти туристичної діяльності та господарської діяльності із працевлаштування на роботу за кордоном. У результаті виявили 12 адміністративних правопорушень, передбачених ст.164 (надання послуг в сфері працевлаштування за кордоном без відповідного дозволу-ліцензії) КУАП, до відповідальності притягнуто 12 осіб.
За матеріали ВБЗПТЛ порушено дві кримінальні справи за ознаками ч.2 та ч.4 ст. 190 (шахрайство) КкУ у сфері працевлаштування за кордоном. І абсолютно зрозуміло, що ці статистичні дані – лише вершина айзберга бездуховності та аморальності, що насувається на суспільство.
ВЗГ УМВС України в Житомирській області |