Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация
 
 • 16:03 – До житомирського ТТУ надійшла нова партія нових тролейбусів 
 • 16:01 – Лежали у ямах по 3 чоловіка: на Житомирщині знайшли останки шести солдатів радянської армії 
 • 09:03 – Неодноразово погрожували: на Житомирщині рідні лісника, якого переїхав ЗІЛом односелець, вважають його смерть не випадковою 
 • 10:09 – Водоканал повідомляє про ремонті роботи та відключення води у Житомирі (АДРЕСИ) 
 • 12:01 – У Житомирській області командира взводу взяли на хабарі. ФОТО 

Актуально: Порядок набуття права власності на земельну ділянку шляхом приватизації

З 1 січня 2011 року набрали чинності постанови Кабінету Міністрів України №1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі» та № 749 «Про затвердження Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці». Відповідно до зазначених постанов функції з ведення державного реєстру земель передані територіальним органам Держкомзему. Ці нововведення позначилися і на процедурі оформлення прав власності на земельні ділянки. Пропонуємо коротко розглянути новий порядок набуття права власності на земельну ділянку.

Крок 1. Отримання дозволу на розробку проекту відведення

Для цього громадянину треба подати клопотання про надання у власність земельної ділянки до органу місцевого самоврядування або виконавчої влади (за місцезнаходженням земельної ділянки). До клопотання додати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Якщо ця ділянка перебуває в користуванні інших осіб – потрібно також погодження землекористувача; якщо ділянка надається для ведення фермерського господарства - потрібні висновки конкурсної комісії.

Протягом одного місяця заявнику надається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні.

Проект за замовленням громадян розробляється особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) у строки, що обумовлюють угодою сторін.

Крок 2. Визначення кадастрового номера земельної ділянки

До територіального органу Держкомзему (за місцем розташування земельної ділянки) треба подати заяву про визначення кадастрового номера та додати до неї необхідні документи (у тому числі документацію із землеустрою та обмінний файл).

У присутності заявника, приймаючи документи, територіальний орган Держкомзему перевіряє їх комплектність та придатність обмінного файлу до перевірки і відповідність вимогам електронного документообігу, переносить обмінний файл на носій територіального органу Держкомзему, присвоює заяві та документації обліковий номер та повідомляє його заявнику.

Якщо у прийнятті заяви відмовляють, то зобов’язані надати письмову відмову із зазначенням причини.

Якщо зауважень до документації та обмінного файлу немає, не пізніше як через 10 робочих днів з дня прийому заяви вам надають протокол перевірки обмінного файлу та повертають документацію із землеустрою, на якій проставлено позначку про визначення кадастрового номера та внесення відомостей до автоматизованої системи державного земельного кадастру (АС ДЗК).

Якщо зауваження до документації та /або обмінного файлу є, протягом тих же 10 робочих днів заявнику надається протокол перевірки обмінного файлу та повертається документація, але без згаданих вище позначок.

Крок 3. Прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ви подаєте до Комісії з розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою. Протягом трьох тижнів із дня одержання проекту Комісія надає висновок про його погодження відповідному органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування. У разі відмови в погодженні – проект повертають заявнику протягом тих же трьох тижнів.

Далі, якщо проект підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект Комісія передає до відповідного органу земельних ресурсів для проведення такої експертизи.

Рішення про затвердження проекту землеустрою та надання ділянки у власність орган місцевого самоврядування або виконавчої влади приймає протягом двох тижнів із дня отримання проекту, погодженого Комісією, або ж ( у разі потреби) після отримання позитивного висновку державної експертизи.

Крок 4. Реєстрація земельної ділянки та державного акта на право власності на неї

До територіального органу Держкомзему, за місцем розташування земельної ділянки, необхідно подати заяву про державну реєстрацію ділянки та держаний акт на право власності на неї. До заяви додаються необхідні документи.

У присутності заявника, приймаючи документи, територіальний орган Держкомзему перевіряє їх комплектність, чи є на документації із землеустрою позначка про визначення кадастрового номера та внесення відомостей до АС ДЗК. Якщо все це є – заяві присвоюють обліковий номер, який повідомляється заявнику. У разі відмови прийняти заяви вам надається письмова відмова, в якій зазначається причина.

Реєстрація земельної ділянки, а також реєстрація та видача державного акта здійснюються протягом 15 робочих днів. Цей термін не враховує строк підписання акта органом місцевого самоврядування або виконавчої влади.
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
загрузка...
Оставить комментарий


Новини України і світу
 • Реклама
 • Ваш вибір?
 • Опитування
Чи підтримуєте ви ініціативу введення візового режиму України з Росією?
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Гороскоп
Ми в соцмережах
 • Вконтакті
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+