Вихід "Сильної України" з Блоку Литвина з боку Сергія Тігіпка означає, що будь-які нові коаліції у Верховній Раді навряд чи будуть утворені. Якби Тігіпко грав на збереження парламенту, він би не робив такого кроку, і фактично цим делегітимізується створення самого Блоку Литвина і будь-якої нової коаліції, куди б міг увійти Блок Литвина. Таку думку висловив політтехнолог Тарас Березовець.
"Сильна Україна" була однією з трьох складових Блоку Володимира Литвина, і для С.Тігіпка, який наразі будує власний політичний проект, перебувати в тіні Литвина означало би псувати всі подальші політичні перспективи Сергія Тігіпка, тим більше, що рейтинги Тігіпка і Литвина неспівмірні", - додав експерт.
За його словами, це означає, що С.Тігіпко в умовах незрозумілої ситуації з проведенням дострокових парламентських виборів і місцевих виборів починає займатися відбудовою своєї політичної структури.
Т.Березовець вважає, що у В.Литвина були якісь домовленості з С.Тігіпком, бо вихід "Сильної України" з БЛ міг відбутися набагато раніше, але зараз ці домовленості перестали працювати.
"Такий крок можна було зробити лише з дозволу спонсорів колишньої Трудової партії України (ТПУ), нинішньої партії "Сильна Україна". Як відомо, більшість народних депутатів у Блоці Литвина, які зайшли за квотою ТПУ, - це люди, які відносяться до оточення народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького. І надалі тут можна вибудовувати логічні припущення стосовно того, що В.Хмельницький дав згоду на вихід "Сильної України" з цього блоку, і не виключено, що якимось чином він намагатиметься бути причетним до політичного проекту С.Тігіпка", - сказав співрозмовник.