Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация
 
 • 13:41 – На Житомирщині презентували туристичний логотип 
 • 12:52 – На Житомирщині двоє молодиків пограбували підлітка 
 • 12:39 – У Житомирі 6 сімей внутрішньо переміщених осіб отримали ключі від квартир 
 • 16:16 – На Житомирщині вилучили з обігу понад 300 кг наркотиків 
 • 12:12 – На Житомирщині поліцейські врятували пенсіонерку від загибелі у зимовому полі 

Україна впритул наблизилася до безвізового режиму з ЄС

Україна завершила виконання першої фази плану дій з лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

На засіданні у вівторок, 13 травня, Верховна Рада ухвалила решту чотири законопроекти, необхідні для переходу до другої (імплементаційної) фази виконання плану дій щодо спрощення візового режиму з ЄС.

Зокрема, парламент ухвалив законопроекти із удосконалення сфери захисту прав біженців, боротьби з корупцією, діяльності омбудсмена із захисту персональних даних, а також протидії дискримінації в Україні, до якого було багато зауважень особливо у "Свободи".

В.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов зазначив, що ухвалення таких законів наблизить введення безвізового режиму між Україною та ЄС.

"Щойно буде ухвалено рішення з приводу другого етапу спрощеної системи, це означає, що до завершення цього року вже буде повністю безвізовий режим", - сказав він, звертаючись до депутатів перед голосуванням цих законопроектів.

Для лібералізації візового режиму з ЄС Рада удосконалила антикорупційну політику

Верховна Рада внесла зміни до законодавства у сфері антикорупційної політики у зв'язку з виконанням першої фази плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

Відповідний закон № 4556 на засіданні у вівторок у другому читанні та в цілому підтримало 289 народних депутатів.

Як наголошується в пояснювальній записці, мета закону - виконання рекомендацій експертів Єврокомісії з удосконалення положень антикорупційного законодавства, наданих у рамках переговорів щодо лібералізації візового режиму для України з ЄС.

Відповідно до супровідних документів, законом внесені "зміни до Кримінального кодексу України для виконання рекомендації європейських експертів щодо забезпечення спеціальної конфіскації за предикатним злочинам".

У той же час глава комітету з боротьби з організованою злочинністю і корупцією (фракція "УДАР") Віктор Чумак, представляючи закон перед голосуванням, пояснив: "Спірні питання, які виникали навколо цього закону, щодо спеціальної конфіскації, залишилися або тепер стосуються тільки службових злочинів до розділу 17 Кримінального кодексу".

"Враховано поправку щодо збереження банківської таємниці, щодо визначення обіцянки і пропозиції... визначені чіткі критерії обіцянки і пропозиції неправомірної вигоди", - сказав Чумак.

Парламент законодавчо посилив протидію дискримінації

Верховна Рада України на засіданні у вівторок 236 голосами прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються запобігання та протидії дискримінації.

Говорячи про враховані поправки до закону народний депутат фракції "УДАР", голова парламентського комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан зазначив, що "визначення терміна секс-меншини прибрали".

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, він розроблений для виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.

Проект закону враховує міжнародні стандарти та рекомендації у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, а також зауваження до закону України про засади запобігання протидії дискримінації в Україні, які були висловлені міжнародними експертами.

Законопроектом, зокрема, пропонується внести відповідні зміни і доповнення до законів про засади запобігання та протидії дискримінації, про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до Цивільного процесуального кодексу України. У проекті закону пропонується оновити термінологію закону України про засади запобігання та протидії дискримінації, зокрема, доповнити його визначеннями "пособництво в дискримінації" і "заявлений намір про дискримінацію", а також викласти у новій редакції визначення "дискримінації" і "непрямий дискримінації".

Рада змінила закон про діяльність омбудсмена у сфері захисту персональних даних

Верховна Рада України внесла зміни до законодавства, пов'язані з діяльністю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних.

Прийняття закону було умовою для переходу до 2-ї фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. За проект закону № 4551 у другому читанні і в цілому проголосувало 272 народних депутата.

Як наголошується в супровідних документах до законопроекту, з 1 січня набув чинності закон про вдосконалення системи захисту персональних даних, який наділяє повноваженнями у сфері захисту персональних даних омбудсмена. Однак областю застосування закону "Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" є відносини між громадянином України, незалежно від місця його перебування, іноземцем чи особою без громадянства, що перебувають на території України, та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами. Це робить неможливим реалізацію омбудсменом своїх функцій в приватному секторі, визначених законом "Про захист персональних даних".

"У нас було кілька спірних норм... Найбільш спірною нормою була пропозиція, внесена народним депутатом Олександрою Кужель - воно враховано", - сказав народний депутат фракції "УДАР", голова парламентського комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан на засіданні у вівторок.

"Комітет підтримує внесену законодавчу ініціативу пані Кужель і просить викласти її в такій редакції: (дія закону "Про уповноваженого Верховної рада України з прав людини "у випадках, передбачених законом, також поширюється на відносини - ред.) між юридичними особами публічного та приватного права, а також фізичними особами, які перебувають на території України виключно у випадках, які визначені окремими законами, зокрема і законом про захист персональних даних", - пояснив Пацкан.

ВР оптимізувала процедуру видачі дозвільних документів центральних органів виконавчої влади

Верховна Рада України внесла зміни до закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності щодо удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Відповідний закон за основу і в цілому на засіданні у вівторок підтримали 242 народних депутати.

"Закон спрямований на оптимізацію роботи дозвільних органів центральних органів виконавчої влади в частині видачі дозвільних документів через державного адміністратора в дозвільному центрі", - сказала народний депутат фракції "Батьківщина", голова комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Олександра Кужель, представляючи законодавчу ініціативу.

"Прийняття закону дасть можливість суттєво скоротити часові та грошові витрати підприємців, а також знизити рівень корупції" - сказала депутат.

Нагадаємо, в квітні в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця прогнозував початок дії безвізового режиму з Європейським Союзом з 1 січня 2015.
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
загрузка...
Оставить комментарий


Новини України і світу
 • Реклама
 • Ваш вибір?
 • Опитування
Чи підтримуєте ви ініціативу введення візового режиму України з Росією?
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Гороскоп
Ми в соцмережах
 • Вконтакті
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+