Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация
 
 • 16:03 – До житомирського ТТУ надійшла нова партія нових тролейбусів 
 • 16:01 – Лежали у ямах по 3 чоловіка: на Житомирщині знайшли останки шести солдатів радянської армії 
 • 09:03 – Неодноразово погрожували: на Житомирщині рідні лісника, якого переїхав ЗІЛом односелець, вважають його смерть не випадковою 
 • 10:09 – Водоканал повідомляє про ремонті роботи та відключення води у Житомирі (АДРЕСИ) 
 • 12:01 – У Житомирській області командира взводу взяли на хабарі. ФОТО 

Універсам послуг в Новограді-Волинському – економія часу та коштів для громадян міста

Незалежно від власного бажання, кожен громадянин вимушений звертатися до органів влади для отримання різноманітних послуг. Всім нам добре відомі черги, відсутність потрібної інформації, обмеженість та незручність прийомних годин тощо. Звичайно ж це не має бути нормою для громадян. Як показує досвід західних демократичних країн шлях отримання різноманітних довідок, дозволів, інформації може бути набагато простішим, доступнішим, та якіснішим.

„Універсами послуг“ та інші кращі практики надання адміністративних послуг в Україні“, - під такою назвою за підтримки центру політико-правових реформа (ЦППР), Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ), Центру досліджень місцевого самоврядування (ЦДМС), Швейцарського бюро співробітництва в Україні (SDC) нещодавно проходив семінар в м.Києві. Загалом в семінарі взяли участь представники понад 30 міст України (біля 70 учасників). Місто Новоград-Волинський представляли начальник відділу економічного аналізу та планування міської ради С.Карпінська та головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків із населенням міської ради Т.Ковалетова.
Метою заходу було визначення шляхів впровадження „універсамів послуг“ в Україні, з урахуванням кращих практик надання адміністративних послуг в Україні та зарубіжного досвіду. Свої доробки, результати вивчення та аналіз теми присутнім презентував ведучий семінару Голова Правління Центру політико-правових реформ І.Коліушко. Закордонним досвідом ділилися із учасниками семінару д-р К.Массер – професор (GTZ), Е.Мануель – директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, д-р О.Цімерман – старший експерт – координатор проекту (GTZ), д-р Д.Шиманке – старший експерт, координатор проекту (GTZ).

У багатьох містах України, зокрема в Кривому Розі, Луцьку, Львові уже впроваджені „універсами послуг“. Високий рівень організації універсаму послуг показали представники міст Вінниці. Варто відмітити, що в містах, де діють подібні центри постійно проводиться анкетування населення та близько 80% жителів міст підтверджують ефективність та зручність в отриманні послуг.

Повчальним є досвід деяких країн в напрямі організації системи надання управлінських послуг. Так, в окремих муніципалітетах Німеччини та Нідерландів створюються “універсами послуг” або “установи для громадян”. В цих “універсамах послуг” можна отримати всю інформацію про адміністративні послуги, подати заяву на отримання будь-якої послуги, що надається органом виконавчої влади та органом місцевого самоврядування, або отримати відповідні довідки та кінцеві результати.

Така організація надання послуг має багато позитивів. Насамперед, це зручність для громадян та економія їх часу і витрат, оскільки людина в одному місці одразу ж може вирішити декілька своїх проблем, і вирішити майже в будь-який зручний для неї час. Тоді як у більшості установ існують дні й години прийому. Крім того, це мінімізує безпосереднє контактування громадян з посадовими особами, які приймають рішення, а отже, усуває підстави для виникнення корупції та покращує умови для роботи самих службовців, які менше відволікаються на прийом громадян і більше зосереджуються на стратегічних управлінських питаннях. Також за кордоном на сьогодні поширена практика публічного поширення різноманітних формулярів завдяки використанню сучасних інформаційних технологій. Наприклад, у США через Інтернет можна отримати всі необхідні паспортні форми, що значно полегшує отримання паспорта. Це необхідно запозичувати і Україні.

У Новограді-Волинському для спрощення процедури отримання суб’єктами підприємницької діяльності різних видів документів дозвільного характеру, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва було створено єдиний дозвільний офіс, де щосереди за участю адміністратора відділу реєстраційно-дозвільних процедур працюють представники різних дозвільних органів міста (держпожежнагляд, санепідемстанція, МВ УМВС, земельний відділ та інші). Така співпраця допомагає підприємцям оперативно, прозоро вирішувати свої проблеми, пов’язані з видачею документів дозвільного характеру.

За таким принципом в місті повинен діяти і “універсам послуг“ для всіх громадян, а не лише підприємців.

Днями до міста завітав директор центру досліджень місцевого самоврядування - І.Бригілевич. Участь у проведеному ним семінарі взяли участь заступники міського голови, начальники відділів та управлінь, які надають адміністративні послуги.

За словами секретаря міської ради В.Федорчука, у Новограді-Волинському діють 7 громадських приймалень. Міська влада відкрита для громади, а створення „універсаму послуг“ дасть можливість зробити її ще більш доступною. Ігор Бригілевич розповів про суть та мету створення „універсамів“ в інших містах, які основні послуги вони надають, які проблеми громадян вирішують. Зокрема, всю інформаційну та консультативну підтримку, навчання працівників, ознайомлення із практикою інших міст будуть проходити за підтримки Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ), Центру досліджень місцевого самоврядування (ЦДМС), Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Виконавчим комітетом міської ради прийняте рішення „Про створення універсаму послуг у місті Новоград-Волинський “.

Ще однією із пропозицій І.Бригілевича було впровадження системи управління якістю, відповідно до вимог стандарту ISO 9001:2008. Система управління якістю це система, яка дає змогу встановлювати політику і цілі, досягати цих цілей та яка спрямовує та контролює діяльність організації щодо якості.
Наразі розглядається можливість реформування адміністративних послуг та створення єдиного універсаму послуг для всіх мешканців Новограда-Волинського. Це дасть змогу скоротити часові й фінансові витрати громадян на замовлення і отримання адміністративних послуг, спростить і полегшить процедури їх отримання, суттєво підвищить якість адміністративних послуг.


Відділ інформації та зв’язків із громадськістю міської ради
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
загрузка...
Оставить комментарий


Новини України і світу
 • Реклама
 • Ваш вибір?
 • Опитування
Чи підтримуєте ви ініціативу введення візового режиму України з Росією?
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Гороскоп
Ми в соцмережах
 • Вконтакті
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+