Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация
 
 • 18:36 – Як молодь відзначить День Європи-2019. План заходів 
 • 16:09 – На Житомирщині незабаром розпочнуть знімати серіал 
 • 17:40 – Житомирський апеляційний суд змінив запобіжний захід чиновнику міськради 
 • 17:35 – У 2018 році на Житомирщині створили близько 16 тисяч нових робочих місць, – Ярослав Лагута 
 • 17:28 – Директор Житомирського ТТУ отримав чергову догану 

Огляд змін до порядків видачі спеціальних дозволів на користування надрами

Огляд змін до порядків видачі спеціальних дозволів на користування надрами08 червня 2018 року в газеті «Урядовий кур’єр» було оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 333, якою внесено цілий ряд змін до порядків видачі спеціальних дозволів на користування надрами, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 594 та 615.

Серед основних змін можна виділити суттєве скорочення строків погодження матеріалів про надання надр у користування відповідними радами та Мінприроди. Відтепер, матеріали про надання надр у користування мають бути погоджені: відповідними радами – протягом 45 календарних днів (раніше цей строк становив 90 календарних дні); Мінприроди – протягом 15 робочих днів (раніше цей строк становив 30 днів) з дня надходження відповідних матеріалів до Мінприроди.

При цьому зберігається так званий «принцип мовчазної згоди», що дозволяє вважати матеріали такими, що погоджені, якщо у встановлений строк вказані органи не надали Держгеонадрам погодження або мотивовану відмову в погодженні. Крім того, відповідно до змінених порядків видачі спецдозволів Мінприроди замість погодження буде надавати пропозиції та зауваження до матеріалів про надання надр у користування та продовження строку дії спецдозволу, які повинні бути враховані Держгеонадрами. При цьому вичерпний перелік випадків, за наявності яких Мінприроди має право надіслати зауваження щодо надання чи продовження строку дії спецдозволів, визначений Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, що затверджений постановою КМУ від 30.05.2011 р. № 615.

Ще одним наслідком внесення змін до порядків видачі спецдозволів є впорядкування питання щодо видачі Держгеонадрами примірнику спецдозволу, строк дії якого продовжено. Так, примірник спецдозволу, строк дії якого продовжено, має бути виданий заявнику протягом 20 робочих днів після прийняття відповідного рішення (для нафти та газу) або після сплати у повному обсязі збору за продовження строку дії дозволу (для інших корисних копалин, крім нафти та газу). При цьому, прийняте рішення про продовження строку дії спецдозволу розміщується на офіційному веб-сайті Держгеонадр протягом 5 робочих днів з дати його прийняття.

Окремої уваги серед змін в порядках видачі спеціальних дозволів на користування надрами заслуговують положення про надання результатів оцінки впливу на довкілля надрокористувачами при отриманні надр у користування.

Так, зміни, внесені до порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, передбачають можливість укладення з переможцем аукціону двох різних договорів, а саме: договору купівлі-продажу дозволу або договору купівлі-продажу дозволу з відкладальною обставиною. При цьому, у випадку укладення договору з відкладальною умовою переможець аукціону зобов'язується отримати висновок з оцінки впливу на довкілля, згідно з яким провадження планованої діяльності є допустимим, протягом шести місяців з моменту підписання такого договору. Водночас, порядком не визначені випадки та умови, за наявності яких з переможцем аукціону укладається саме договір купівлі-продажу дозволу з відкладальною обставиною.

Що ж стосується надання результатів оцінки впливу на довкілля при отриманні спецдозволу без проведення аукціону або продовженні строку його дії, то тут слід вказати на кілька важливих аспектів:

результатами оцінки впливу на довкілля визнаються такі документи: звіт з оцінки впливу на довкілля, звіт про громадське обговорення та висновок з оцінки впливу на довкілля;

результати оцінки впливу на довкілля подаються надрокористувачем разом із заявою про отримання спецдозволу без проведення аукціону для здійснення таких видів діяльності, як геологічне вивчення, геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою та видобування корисних копалин, або продовження строку дії спецдозволу;

надання результатів оцінки впливу на довкілля не вимагається у випадку надання спецдозволу в зв’язку розширення меж не більш як на 50% раніше наданої у користування площі ділянки надр з метою її геологічного вивчення або розміщення підземних сховищ, а також збільшення обсягу видобування корисних копалин за рахунок розширення меж ділянки, але не більш як на 50% запасів, визначених раніше наданим дозволом, за умови, що суміжну ділянку не надано у користування (пп. 2 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2011 р. № 615);

надрокористувачі, які до 31 грудня 2018 року подали заяву на отримання спецдозволу на користування надрами без проведення аукціону або про продовження строку дії спецдозволу, звільняються від обов’язку подачі результатів оцінки впливу на довкілля, але при цьому надають разом із заявою копію поданого відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, та інформацію про його внесення до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. В цьому випадку до особливих умов дозволу включається обов'язок надрокористувача провести процедуру оцінки впливу на довкілля протягом 6 місяців з дня внесення повідомлення про плановану діяльність до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

Додатково до п. 17 Порядку надання спеціальних дозволів, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2011 р. № 615, внесено додаткову підставу для внесення змін до спецдозволу у випадку участі надрокористувача в юридичній особі (з часткою не менше 50%) з метою продовження діяльності на наданій йому в користування ділянці надр за умови дотримання таким надрокористувачем ряду вимог, передбачених зазначеною нормою. Водночас, дана підстава не застосовується до надрокористувачів, що є суб'єктами господарювання державного сектору економіки, а також підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких не менш як 50% належить підприємству та/або господарському товариству, частка держави в статутному капіталі якого становить 100%, та має обмежений строк дії, оскільки втрачає чинність з 01 січня 2019 року.

Решта змін, що вносяться до порядків видачі спеціальних дозволів на користування надрами, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 594 та 615, та набувають чинності з 08 червня 2019 року, носять технічно-юридичний характер та покликані спростити процедуру подачі та розгляду заяв про надання або продовження строку дії спецдозволів. Такі зміни стосуються вимог до оформлення та форми заяв та документів, що подаються до Держгеонадр в зв’язку з придбанням/отриманням спецдозволу на користування надрами.
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
переглядів: 1 753
загрузка...
Оставить комментарий


Новини України і світу
 • Реклама
 • Ваш вибір?
 • Опитування
Чи підтримуєте ви ініціативу введення візового режиму України з Росією?
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Гороскоп
Ми в соцмережах
 • Вконтакті
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+