Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация
 
 • 12:09 – Коронавірус в Україні: понад 9,5 тис. хворих і рекорд зі смертності за добу 
 • 16:03 – До житомирського ТТУ надійшла нова партія нових тролейбусів 
 • 16:01 – Лежали у ямах по 3 чоловіка: на Житомирщині знайшли останки шести солдатів радянської армії 
 • 09:03 – Неодноразово погрожували: на Житомирщині рідні лісника, якого переїхав ЗІЛом односелець, вважають його смерть не випадковою 
 • 10:09 – Водоканал повідомляє про ремонті роботи та відключення води у Житомирі (АДРЕСИ) 

Професія логіст: чим займаються і скільки заробляють?

Професія логіст: чим займаються і скільки заробляють?Логістичні компанії зарекомендували себе гарними роботодавцями на українському ринку праці, а робота в логістичній сфері є перспективною. При цьому заробіток логіста-початківця може становити 3,5 тис. грн, а кваліфікований ТОП-менеджер здатен отримувати 3-4 тис. $. Такі дані опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua в партнерстві з Дослідницьким центром ZAMMLER.

«Робота в логістиці це, перш за все, – організація перевезень». Це думка більшості респондентів: і тих, хто працює у логістиці, і тих, хто ніколи в даній сфері не працював. Крім цього, поширеним є твердження, що головною функцією спеціалістів у цій професії є не лише перевезення, а й зберігання товарів (складські послуги). Ще логістом вважають спеціаліста, який організовує рух та розміщення товарів у різних економічних системах. Проте всі, хто не має досвіду роботи в логістиці, дуже приблизно розуміють сферу діяльності логіста.

Трохи більше третини респондентів бачать в логістах, насамперед, митних брокерів і працівників, які займаються оформленням вантажів. Найменш популярні варіанти – складські працівники, водії, кур’єри, поштарі і завгоспи.

Особливості роботи в логістиці респонденти характеризують по-різному. Більшість опитаних логістів вважають свою роботу цікавою і перспективною, чого не скажеш про оцінку людей, які не знайомі зі сферою. Більшість опитаних, незалежно від їх сфери роботи, вважає логістичні компанії хорошими роботодавцями, де «крутяться великі гроші».

Самі логісти частіше вважають, що їх проф. сфера в Україні добре розвинена, мають позитивний досвід роботи в логістичних компаніях, але вважають, що в сфері присутня корупція та «сірі заробітки».

На питання про зарплати логісти відповідають неохоче. Згідно даних опитування можна припустити, що лінійний спеціаліст із логістики отримує в середньому 7,5 тис грн. Низькими для таких спеціалістів можна назвати зарплати в діапазоні 3-4,5 тис. грн, високими – 10-12 тис. грн.

Середня зарплата керівників підрозділів, як правило, становить 12-14 тис. грн. При цьому мінімальні ставки стартують від 6-8 тис. грн, а найбільш успішні керівники вказують зарплату 20-30 тис. грн. За результатами опитування, директори компаній з логістики і ТОП-менеджери вказують зарплату в середньому 40-42 тис. грн, хоча є спеціалісти, які отримують зарплатню в доларах – 3-4 тис. $.

Варто зазначити, що в зарплаті логіста переважно є і фіксована, і змінна (бонусна) частина. Змінна частина в цьому опитуванні не вивчалась.

За словами керівника відділу по роботі з персоналом компанії ZAMMLER Людмили Сизоненко, дані цифри відображають реальний стан речей. «Також до зарплати додається бонусна частина (відсоток від прибутку), яка приблизно в усіх компаніях однакова. Для всіх працівників важливим є надання компанією-роботодавцем соцпакету, комфортне робоче місце та сприятлива робоча атмосфера в колективі. Кандидати-ТОП-менеджери висловлюють побажання щодо оплати зв’язку, робочого автомобіля або компенсації витрат на пальне».

На думку генерального директора логістичної компанії ZAMMLER Віктора Шевченка, логістика є однією з найбільш перспективних професій нашого часу. «Це спеціальність без кордонів. Наші працівники можуть працювати і бути корисними в будь-якій країні світу. Логістика – спеціальність для людей, які вміють проявляти логіку і творчість, здатні з’єднувати в єдиний ланцюжок десятки точок і процесів, які для клієнта стають єдиною послугою».

54% респондентів, які не працювали в логістиці, і 62% з тих, кому ця сфера знайома, означили професію логіста престижною. Найбільш популярною є думка про те, що престиж професії зможе значно підвищити активна професійна робота спеціалістів і їх постійний саморозвиток та самовдосконалення. Другий за популярністю варіант – підвищення оплати праці та перегляд умов роботи. Крім матеріальних «мотиваторів», основним «нематеріальним мотиватором» респонденти визначили графік роботи. Такий підхід пов’язаний зі специфікою роботи у цій сфері, де перевезення здійснюються цілодобово і часто потребують документального та координаційного супроводу логістів.

Стосовно перспективи зміни сфери діяльності думки розділились на три майже рівних частини. Більше третини опитуваних або уже змінили сферу діяльності, або зробили б це, якби випала така нагода. Стільки ж логістів не хочуть відмовлятись від своєї професії. І ще третина вагається із відповіддю.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua та Дослідницьким центром ZAMMLER. Респонденти - зареєстровані користувачі hh.ua. В опитуванні взяли участь 902 респондента, 395 з них мають досвід роботи в логістиці чи логістичних компаніях, 202 є фахівцями сфери. Дата проведення опитування - квітень 2016 року.
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
загрузка...
Оставить комментарий


Новини України і світу
 • Реклама
 • Ваш вибір?
 • Опитування
Чи підтримуєте ви ініціативу введення візового режиму України з Росією?
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Гороскоп
Ми в соцмережах
 • Вконтакті
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+