Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация
 
 • 12:09 – Коронавірус в Україні: понад 9,5 тис. хворих і рекорд зі смертності за добу 
 • 16:03 – До житомирського ТТУ надійшла нова партія нових тролейбусів 
 • 16:01 – Лежали у ямах по 3 чоловіка: на Житомирщині знайшли останки шести солдатів радянської армії 
 • 09:03 – Неодноразово погрожували: на Житомирщині рідні лісника, якого переїхав ЗІЛом односелець, вважають його смерть не випадковою 
 • 10:09 – Водоканал повідомляє про ремонті роботи та відключення води у Житомирі (АДРЕСИ) 

Релігієзнавець: українське суспільство просто вразила безцеремонність патріарха Кирила

Цілком ймовірно, що запланованого результату від візиту в Україну Московський Патріарх Кирил прямо не досягне. І, можливо, у несподіваний, непередбачуваний спосіб така відверта антиукраїнська, атидемократична настанова патріарха спрацює у протилежному напрямі. І візит, який був задуманий, як торжество єдності, як своєрідний бліцкриг, коли планувалося за 10 днів пройти всю Україну, що має впасти до ніг патріарха і підкоритися силі його аргументів і ораторському мистецтву, зіграє не на користь Кирилові. Таку думку сьогодні, 3 серпня, у коментарі ЗІКу висловив кандидат політологічних наук, доцент ЛНУ ім. І. Франка, релігієзнавець Андрій Юраш.

За словами релігієзнавсця, стає цілком очевидним, що українське суспільство змінило своє ставлення до патріарха Кирила, зокрема, і до його візиту в цілому. Це, враховуючи те, що напередодні візиту Кирила в українській пресі і суспільстві були лише поодинокі критичні думки, які теоретично пов’язувалися з тим, що окремі представники українського політикуму і Української церкви побоювалися, що цей візит може перетворитися на пропаганду Російської церкви, російської свідомості і однозначно слугуватиме інтересам Російської держави. Ці поодинокі виступи пов’язували з націоналістичним сприйняттям цього візиту, як нетипового для українського суспільства.

Але минув тиждень і можна прослідкувати, що на початку приїзду глави РПЦ в Україну було певне оніміння української громади, потім розчарування, а тепер домінуючою вже стала думка, яка зводиться до масового розчарування і усвідомлення того, якою насправді є місія патріарха Кирила в Україні.

«Я думаю, що це масове розчарування і масова критика, яка почала з’являтися навіть з уст науковців, аналітиків та релігієзнавців, які в перші дні намагалися бути толерантними і добрими, намагалися не образити гостя, говорили про сильні сторони патріарха, зараз всі перебувають у своєрідному інтелектуально-духовному шоці і уже найти в коментаторському арсеналі якісь позитивні моменти дуже важко», – зазначив Юраш.

За його словами, українське суспільство просто вразила безцеремонність патріарха Кирила, його абсолютна неповага до України, як держави, як духовної вартості, до українського народу, як самостійного народу, який має право на власну культуру, на власну історію і, врешті-решт, на власну духовність. Це набір певних духовних вартостей, без якого вже не зможуть існувати народи. «Утім, те, що ми почули від Патріарха Кирила – це класичний набір традиційного великодержавного шовінізму і повного ігнорування України. Коли йдеться про державу і український народ, він просто відмовляє всьому цьому в існуванні, як самодостатній певній одиниці в історичному вимірі», – переконаний Юраш.

Однозначно, як наголошує Андрій Юраш, патріарх Кирил – сильна особистість, харизматичний лідер, прекрасний оратор. «І на мій погляд, він є зараз найважливішим бійцем на фронті утвердження російської державності і культури. За своїми об’єктивними параметрами і потенціалом він перевищує без сумніву будь-яких «путіних» і «медвєдєвих» – і в цьому і сила, і позитив для самої РПЦ. Але нездатність хоча б в нюансах зрозуміти українську ситуацію і поводити себе адекватно, приводить до того, що всі ці позитивні якості патріарха нівелюються і будуть знівельовані адекватним усвідомленням українською громадою і розчаруванням, розвіюванням будь-яких ілюзій, які можуть бути пов’язані з особою патріарха і взагалі з можливою місією Російської церкви в Україні. Адже на цю місію ще багато хто сподівався – як на об’єднуючу, або як на візит Церкви, яка спроможна визнати об’єктивну потребу українського суспільства і толерувати створення Церкви в Україні», – зазначив релігієзнавець.
рейтинг: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
загрузка...
Оставить комментарий


Новини України і світу
 • Реклама
 • Ваш вибір?
 • Опитування
Чи підтримуєте ви ініціативу введення візового режиму України з Росією?
Рекомендуємо
 • Погода
 • Пошук роботи
 • Партнери

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Загрузка...
Загрузка...

UKR.NET -новини зі всієї України!
Квитки онлайн та фільми в кінотеатрах.
Пошук автомобілів по найкращій ціні на AVTOsale.ua.
Повна телепрограма на тиждень від TVgid.ua.

Гороскоп
Ми в соцмережах
 • Вконтакті
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+